| anonim_4396 a întrebat:

va rog imi spuneti daca,, poveste cavalereasca medievala,, este o carte sau o poveste? ea este scrisa de mark twain

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

A,ma scuzi se pare ca am citit intrebarea superficial si am inteles gresit straight face.,, Poveste cavalereasca medievala'' este o nuvela, cel mai probabil se regaseste in carti care contin mai multe opere scrise de Mark Twain, dar e si foarte posibil sa fie publicata si individual.

4 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

A Connecticut Yankee in King Arthur's Court la inceput numita A Yankee in King Arthur's Court. Este vorba despre un inginer american din Connecticut care este teleportat accidental la curtea Regelui Arthur. Si da este scrisa de Mark Twain.

| VesnicRatacitore a răspuns (pentru CristianCRS):

Este o carte?

| VesnicRatacitore a răspuns (pentru CristianCRS):

Multumesc, mult. poftim, o fundita.

| CristianCRS a răspuns (pentru VesnicRatacitore):

Nu ai pentru ce.Multumesc si eu.

| CristianCRS a răspuns (pentru VesnicRatacitore):

A,ma scuzi se pare ca am citit intrebarea superficial si am inteles gresit straight face.,, Poveste cavalereasca medievala'' este o nuvela, cel mai probabil se regaseste in carti care contin mai multe opere scrise de Mark Twain, dar e si foarte posibil sa fie publicata si individual.