| anonim_4396 a întrebat:

Vine ziua unei prietene si as dori sa-i cumpar o broasca testoasa(mica). Vreau multe informatii despre ea de la cei care au sau au avut.Si cand merg sa o iau, unde o pune? trebuie sa platesc in plus pentru cutie sau ce imi da unde sa o pun? Mancarea cat costa? Si unde poate sa stea broscuta?(acvariu de ex, mic mare etc)

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Spune-i sa aiba grija cu ea. Eu am avut una, dar am iesit cu ea afara si am scapat-o din brate. A luat-o la fuga. N-am mai reusit sa o prind.

| Innsbruck a răspuns (pentru AFR81):

Si raspunsul asta la ce intrebare de a mea ar veni?

| Simon_Darius_1999 a răspuns:

Pai, incepand, nu trebuie sa platesti pentru,, unde o pune,, pentru ca normal ca nu ti-o da in mana.Vezi sa nu stea la caldura sau fara apa ca surpriza o sa fie mai mare de cat te asteptai.Mancarea nu costa mult, cam 5-10 lei.Aici depinde,daca nu are ea deja necesarele, trebuie sa le cumperi tu,broasca sta bine mersi in acele,, tavi,, de plastic de la pet-shop dar depinde de buget, uni le tin in acvari cu lumini si filtre speciale, alti chiar in mini-iazuri de interior.Dar ramai la acele,, tavi,,.

| Innsbruck a răspuns (pentru Simon_Darius_1999):

Broscutele de aici sunt doar in apa intr-un acvariu, nu am vazut pe uscat decat na foarte mare...

| Simon_Darius_1999 a răspuns:

Prin tavi ma refeream la acvarile din plastic care le cumperi de la petshop

| Siscanu12 a răspuns:

Prietena ta doreste o broasca? Eu stiu ca animalele de companie nu sunt bune ca cadou.