| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi dati si mie niste raspunsuri... am prins din canal o broasca testoasa. vreau sa o pastrez. daca ati putea sa imi zici si mie cum sa o intretin. ce trebuie sa ii iau ca sa se simta ca in mediul sau adica in ce sa o pun, ce mancare sa ii dau,. sper ca ma intelegi ce vreeau sa zic

3 răspunsuri:
| @*iubitza*@ a răspuns:

Eu am o broscuta testoasa.Se gaseste si mancare si castron special cu scarita. Un castron mai maricic cu palmier sus pe scara.Ca mancare speciala pentru ele exista:,, Inima de vita,,,,, Gamarus(Creveti mici),, si,, TurtlleSticks,, un medicament din alge, meduze si multe altele si cand se face mare, mare (sau poate este mare) trebuie sa manance carne cruda nu conteaza de care.
Sper ca ti-am fost de folos. fundita?

| crazygirlyo a răspuns:

Am o ruda care are o broasca testoasa pe care o tine intr-un lighean si ii schimba destul de des apa, iar de hranit se hraneste cu carne cred. dar pentru mai multe detalii mai bine citeste aici :

http://www.avantaje.ro/......toase.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Varul meu avea candva o broasca testoasa ca si tine. Daca imi amintesc bine el a pus'o intr'un vas mai mare in care intr'o jumatate a pus mai mult nisip iar in cealalta jumatate mai putin si apa.In apa a pus o piatra de marime medie.In vas mai erau cateva plante(nu'mi amintesc ce fel). De hranit o hranea cu salata si lucruri de genul asta.^^
Oricum.Ca sa intelegi mai bine, el s-a inspirat de pe net. Daca este broasca testoasa de apa scrie pe net 'ACVATERIU'. Daca este broasca testoasa se uscat scrie 'TERARIU'. Poate micuta o sa se simta bine.
Sper ca te'am ajutat!happy