| Gordinandreea99 a întrebat:

acum doua saptamâni mi-am luat o cățelușa de pe olx, acolo scria ca este rasa chiuaua mini toy dar este mare diferența între cățelușa mea si un chiuaua. In primul rând are urechile lăsate, chiuaua le are ridicate, botul este scurt, ochii ei sunt mici, într-adevăr este mică este cât palma. Mulți mi-au spus ca s-ar putea sa fie pichinez, dar eu nu cred nu seamănă cu un pui de pichinez... ajutați-mă sa aflu ce rasa este cățelușa mea.

Răspuns Câştigător
| alexacostesa a răspuns:

Si eu am avut chihuahua. Nu te îngrijora. Asa arata cât sunt mici. Dupa isi vor înalta urechiușele. Dar ca sa te asiguri poți consulta un medic veterinar.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca dadeai si un link sau o poza era mai bine.

| Helpmeforfree a răspuns:

Buna ziua și tie.
In primul rand, cat timp are catelusa? Nu-ti poti da seama decat dupa cateva luni, 2 sau trei luni mai exact.
In al doilea rand, se scrie Chihuahua, nu chiuaua!
E spun sa mai astepti cateva saptamani, sau cauta pe google chihuahua si ce varsta are ea, si vei veea daca chiuahua e varsta ei seamana cu ea.