| vampiruP a întrebat:

am nevoie urgenta de ajutor!
Am un catelus in varsta de 6 luni care sambata a fost legat cu zgarda si lant sa nu mai fuga de acasa. A doua zi l-am gasit aproape spanzurat cu lantul deoarece s-a zbatut sa scape si din ziua aceea nu stiu ce sa mai fac cu el. L-am dezlegat dar nu a mai mancat nimic, nu mai este activ, la inceput a avut un fel de tuse in care a scuipat un fel de firicele cu sange. Dupa asta a vomitat si acum nu mai mananca nimic doar bea apa si sta foarte retras, a slabit incredibil de mult.Mamaie ii mai da bucati de salam mici pe gat dar le inghite greu...nu mai merge bine, se ridica cu greu.
Ce imi recomandati sa ii dau? Abia maine merg la un medic veterinar, Sa il forteze sa bea lapte? Cred ca problema este de la gat...

Răspuns Câştigător
| markovlascici a răspuns:

Incearca sa-i dai lapte sa bea si in lapte pune si miez de paine, o sa manance dar nu ii da dintr-o data dai cate putin!

2 răspunsuri:
| dia456 a răspuns:

Pentru ca s-a spanzurat asa face dul la medic

| Raluca_Rallu_1993 a răspuns:

N-ul forta sa manance dar pune-i lapte si nu-i da salam fiindca va vomita.
Sper ca se va face binewinking