| manu1993 a întrebat:

De cateva luni am 2 pisici care de curand s-au umplut de purici si am zis sa le fac un bine sa le iau zgarda,dar din pacate una a fost cam mica si acum ii e rau de la ea,cred ca a vomitat,e ametita, nici pofta de mancare nu are...Le-am dat zgarda jos imediat la amandoua cand am vazut si acum am nevoie de ajutor de la voi cum sa fac sa isi revina...Nu am nici bani sa ma duc cu ea la veterinar..Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ILikeBlackChocolate a răspuns:

Da-i niste vitamine, si incearca sa o speli putin unde a stat zgarda, si mai mult sa stea in aer liber pentru a i se elibera caile respiratorii de substanta aia care alunga puricii.In loc de zgarda ai putea sa iei sampon sau pipete care se administreaza spot-on(se pun la ceafa), insa nu stiu varsta optima pentru a i se administra.Te poti interesa la farmacia veterinara.

| manu1993 explică (pentru ILikeBlackChocolate):

Exact asta i-am facut si pare ca e mai bine, i-am facut baie cu sampon unde a fost zgarda. Sper din tot sufletul sa fie mai bine.

| ILikeBlackChocolate a răspuns (pentru manu1993):

Poti sa o speli de cateva ori, ca sa fii 100% sigur ca s-a dus toata substanta happy.
Sper sa-si revina, draga de ea sad.