| sabina08 a întrebat:

Buna ziua! Am o întrebare urgenta, Tocmai i-am făcut baie motanului meu, l-am sters bine si l-am tinut in prosop iar acum vomita si miauna ca si cum l-ar durea ceva. Voma are o culoare rosiatica si este spumoasa. Ii tremura limba in gura si pare ca mai are putin si o musca. Care este cauza si ce pot face, il duc la veterinar sau se calmeaza?

4 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Poate de la stors?

| Ilovedinero a răspuns:

Cauzele pot fi daca a mancat inainte sa il bagi in baie, daca a inghitit sapun sau daca l-ai stor prea tarE.de oprit ar trebui sa se opreasca dar tot trebuie sa mergi dupa la veterinar si daca a inghitit sapun sa ii iei o pastila de deparazitare.

| sabina08 explică (pentru Ilovedinero):

Buna ziua!
Va mulțumesc de răspuns tuturor insa la 5 minute dupa ce am scris mesajul, motanul a murit sub ochii mei. S-a întâmplat totul in 20 de minute. Tatal meu a găsit motanul acum 2 luni intr-un camp si l-a adus acasă, intenția fiind sa il dam mai departe altcuiva, dar ne-a am atașat de el si am decis sa il păstrăm. Am fost cu el la veterinar sa ii facem vaccinurile si sa il castrăm, iar veterinarul ne-a spus ca avea in jur de 3 ani si fie a fugit de la cineva de acasă deoarece nu era castrat fie a fost dat afara, deoarece era foarte educat si cuminte ne-am dat seama ca sigur a stat intr-o casa de om. Ieri a murit din cauza faptului ca avea cardiopatie din spusele veterinarului, nu a dat nici un semn înainte de boală sau durere.
Au fost cele mai tragice si extrem de dureroase momente din viața mea sa il vad murind fără sa am vreo putere de a-l salva!

| Tputpu35 a răspuns:

Du l la veterinar mai bine sa fi sigura ca va fi ok