| Dydynutza18 a întrebat:

Am un catel de 7 ani si are o umflatura mare pe piept. azi dimineata cand am vazut am fost cu el la veterinar imediat. mi-au zis ca are raie si i-au facut 2 injectii... mi-au zis sa il dau cu betadina peste umflatura. problema e ca se face din ce in ce mai mare si il doare e foarte agitat si nu stiu cum sa il ajut. au zis sa revin maine dimineata pentru control. sa ma duc acum la ei?. sa incerc in alta parte? raia provoaca umflaturi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si catelul meu a avut. S a umflat mult, am operat o, a scazut, dar a crescut iar. Apoi dupa un an a decedat dar ea avea 16 ani. Nu vreau sa te sperii cateaua mea a avut tumoare. Mai bine du te la ald veterinar! Succes tie si catelului tau.

| Dydynutza18 explică (pentru anonim_4396):

Vai... imi pare rau. si mersi maine merg din nou cu el. sper sa fie ok

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dydynutza18):

Succes cutu si bafta tie! Cuplacere si eu sper

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumva curge si o solutie din acea umplatura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu raia nu provoaca umplaturi doar face ca blana sa cada, slabeste repede nu se simte bine etc. Dar curge un lichid din ea?

| Dydynutza18 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca, curge lichid din ea nu l-am intepat sa vad. si nici veterinarul nu facut-o. e doar moale si fara par in zona ei