| sLowSpawN a întrebat:

Buna ziua TPU.
Detin un papagal nimfa, iar azi din greseala i'am smuls 9 pene din coada (mai are 2 mici si poate zbura). Aveam o cutie in brate iar el se plimba pe jos si din greseala i'am calcat pe coada, iar acum e foarte speriat si doar cand ma apropii de el zboara in alta parte.
Intrebarea mea e : in cat timp o sa ii creasca inapoi penele iar daca nu o sa ramana cu ceva sechele?

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Buna ziua,

Penele respective vor creste categoric, pentru o regenerare completa mizez intre 30 si 45 de zile de cand le-ati smuls.
Sechele nu cred, incercati sa vorbiti cu el pe o muzica meditativa usoara, fara factori disturbatori.
Da-ti de mancare, stati langa el pentru a intelege ca nu sunteti un pericol la adresa sa.
Mai mult de atat chiar nu pot sa va zic.
Va recomand cumpararea unor picaturi ce se pun in apa cu vitamine, excelente pentru sistemul osos pneumatic al pasarilor papagali cat si pentru penaj.

Sper ca v-am ajutat, asta in urma informatilor expuse de dvs.
O zi frumoasa, bafta cu pasarica (Y) happy