| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac am un papagal acasa si si-a smuls toate penele de la coada /?

Răspuns Câştigător
| christina1370 a răspuns:

E stresat sau plictisit... Cumpara-i niste vitamine de pus in apa. si da-i fructe si legume. Pune-i niste jucarii in colivie si ai grija sa nu aiba ceva care sa-l streseze in jur. de ex sa fie langa un televizor, sau un radio, sau sa aiba o pisica sau altceva care sa-l sperie. Multa-l intr-un loc ferit de curent sau factori de stres. happy Bafta.
PS:Stai calma ca vor creste la loc in vateva saptamani.

Daca te-am ajutat intra te rog pe linkul de la profilul meu. happy

3 răspunsuri:
| Shinen a răspuns:

O sa ii creasca inapoi. Fii linistita. Poate se plictisea.

| Thatsnotmyname a răspuns:

Christina are dreptate.
OMG! Tata i-a rupt toate penele de la coada papagalului meu doar pentru ca l-a luat de coada si nebunul se zbatea. in vreo 2 saptamani au crescut la loc, nu era nicio problema.

| misskitty a răspuns:

Cred ca s-ar bucura de o pereche.nu le place sa fie singuri