| ChrisstinaXdddddddd a întrebat:

Bunaaaa TPU! happy In curand este ziua prietenei mele are 19 ani si isi dorea un caine de talie mare. Eu m-am gandit sa ii fac cadou un caine Saint Bernard, avand in vedere ca sta la curte si curtea este foarte mare, iar oricand poate sa-l tina in casa la racoare vara sau caldura iarna, ce parere aveti? Cum este ca animal de companie? Fara link-uri,copy/paste. Multumesc, funda.

5 răspunsuri:
| deny_1602 a răspuns:

Eu zic ca te-ai gandit foarte bine la un Saint Bernard si mie imi place foarte mult rasa aceasta de caine si mi-as dori foarte mult dar eu stau la bloc si nu vor parintii sa ii cumpere si am doar 15 ani sad
Cupara-l o sa se bucure foarte mult si e un caine foarte loial si intelegator (are o prietena)

| ChrisstinaXdddddddd explică (pentru deny_1602):

Da multumesc, o sa se bucure! happy

| Sevraj_3395 a răspuns:

Poti sa ii cumperi un labrador sau un golden retriver! Sunt foarte jucausi si le place la casa! E parerea mea am cativa prieteni care stau la casa si au golden retriver si sunt foarte fericiti de eltongue! Funda?

| ChrisstinaXdddddddd explică (pentru Sevraj_3395):

Mai daca nu raspunzi la intrebare degeaba mai raspunzi si mai ceri si funda?!

| lizuca1998 a răspuns:

Cainii din rasa Saint Bernard sunt foarte greu de inrijit(au o blana foarte lunga) dar sunt niste scumpi. Eu zic totusi sa ii iei un Labrdor sau un Husky. Sunt niste caini energici si mereu prietenosi.