| dariusboss13 a întrebat:

Curand ma voi muta la casa, cu o curte de vreo 250mp,iar eu imi doresc un caine. Preferinta mea ar fi un Golden Retriever,insa mama spune ca e prea mare pentru curtea noastra si lasa mult par. Acum incerc sa ma orientez spre o rasa de talie mica, dar care sa reziste iarna afara. Imi dati va rog cateva idei de rase mici care sa reziste afara? Cel mai bun raspuns primeste FUNDAAA!

Răspuns Câştigător
| Blamely a răspuns:

Nu-i deloc prea mare pentru casă chiar daca curtea nu-i mare. Fa-o pe mama ta să înțeleagă asta. În plus dacă-i periat odată la 2 zile nu lasă păr.

4 răspunsuri:
| NicollNikkyKv a răspuns:

Un beagle ar fi perfect

| lovedogs a răspuns:

Daca cu Golden Retrieverul e o problema cu parul, atunci recomand Labradorul, tot cu aceeasi marime. Cockerul Spaniel Englezesc, are si el blana lunga dar e mai micut. Cu blana scurta iti poti lua un Bulldog Englez sau un Bulldog Francez daca iti plac.Un Canice daca te intereseaza:au trei marimi (mare, mediu si mic), iar in caz ca nu stiai, in ciuda blanii lor lungi, nu le cade blana, insa creste destul de repede si trebuie tuns. Blana lor nu cade deoarece este asemenea parului la oameni. Sper ca te-am ajutat.

| lovedogs a răspuns:

Daca cu Golden Retrieverul e o problema cu parul, atunci recomand Labradorul, tot cu aceeasi marime. Cockerul Spaniel Englezesc, are si el blana lunga dar e mai micut. Cu blana scurta iti poti lua un Bulldog Englez sau un Bulldog Francez daca iti plac.Un Caniche daca te intereseaza:au trei marimi (mare, mediu si mic), iar in caz ca nu stiai, in ciuda blanii lor lungi, nu le cade blana, insa creste destul de repede si trebuie tuns. Blana lor nu cade deoarece este asemenea parului la oameni. Sper ca te-am ajutat.

| dariusboss13 explică:

Tin sa mentionez ca am si un iepure(cap de leu).