| lolly332 a întrebat:

Cainele meu devine foarte agresiv cand se intalneste cu alti caini prin parc sau pe strada sau cu cei devdincolo de porti. Este rasa golden retriever si are in jurvd

2 răspunsuri:
| Marco55 a răspuns:

Cainele tau este agresiv pentru ca este invatat doar cu tine si atunci cand se intalneste cu alti caini se simte atacat.

| anagrig a răspuns:

Un golden agresiv? N-am mai auzit. Nu cred ca asa este firea lui... Trebuia sa-l socializezi de mic puiut. Incearca sa il socializezi cat mai mult cu alti caini si persoane straine si arata-i ca si ele pot fi dragute. Joaca-te cu el mult si implica-l in activitatile tale.
Sper ca t-am ajutat. happy