| anonim_4396 a întrebat:

Cainele meu ma uraste, dar nu inteleg de ce, eu il duc de 2 ori pe zi si mama odata (doar atunci ii place de mine cand il duc afara) apoi latra la mine si isi musca coada... sunt singurul membru din familie la care face asa ceva, la mama se bucura de cate ori o vede, face asa cam de un an de zile, il am de cand era pui (are 6 ani - pechinez). Stie cineva ce pot sa fac sa nu ma latre si sa isi muste coada de cate ori trec pe langa el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haha te inteleg ca si eu am avut caine si uneori ma chiar enerva ca la alte persoane din familie se bucura mai tare...am gasit aici un site poate te intereseaza http://vreaudetoate.ro/cum-sa-te-imprietenesti-cu-cainele-254.html

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Exact aceeasi problema o am si eu. Hranesc acest caine, ii dau apa, il scot la plimbare dar maraie, latra si chiar uneori sare sa ma muste. Nu prea pot sa inteleg. Chiar imi pare rau ca as vrea sa fie altfel. Mie imi plac mult animalele si mi-ar placea sa ma pot juca si cu el.

| Roby67 a răspuns:

Cine ii da de mincare? Tu sau Mama? Cine sta mai mult timp cu el? Tu sau Mama? Incearca sa ii dai mai multa atentie, sa ii dai din cind in cind cite ceva si sa vezi ca o sa inceapa sa o latre pe Mama si nu pe tine.

| MissAvocado a răspuns:

Poate cand a fost mic i-ai facut ceva ce l-a suparat ...caine tin minte tot... poate l-ai batut, l-ai lovit, l-ai neglijat l-ai calcat pe labuta sau coada, si un caine are un singur stapan si alela e cine are grija de el si ii ofera afectiune. deja e cam tarziu sa-i devii,, stapan,, dar poti incerca sa-i devii un bun prieten

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate stie ca doar cu tine iasa peafara cel mai des si cand te vede crede ca te vei duce cu el peafara de fiecare data si in felul acesta incearca sa-ti atraga atentia big grin...nu e pentru ca te uraste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da deci pe mine ma maraie... si la mama sare in sus de bucurie numai si de obicei doarme in camera mamei mai vine si pe la mine mai rar de obicei cand il doare burta ca mananca toate jucariile... si atunci nu ma lasa sa dorm trebuie sa il mangai incontinuu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cainele are un singur stapan si, probabil, acesta nu esti tu, ci mama ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor incredibil ce frustrari mai pot avea unii oameni... oare aia din haiti ce-or mai zice de asta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ai putea sa stai mai mult pe langa el si sa te joci cu elhappysi sa il duci odata pe zihappy

| sabela a răspuns:

Tu i-l iubesti? Cainele simte asta. Ei au nevoie de iubire. Incearca sa te atasezi mai mult de el jucandu-te, dandu-i de mancare, intr-un cuvant acorda-i mai multa atentie si ai sa vezi ca lucrurile se vor imbunatati. Dar nu face asta din obligatie ci din IUBIRE.