| ZeroBarat1 a întrebat:

Care aveti ciobanesc mioritic? Daca aveti, de la ce varsta ati inceput dresajul? In ce mod?

4 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

"Dresajul" se incepe de la varsta de 2 luni cand se invata cainele sa mananc la ore fixe si sa isi faca nevoile unde trebuie. Cu un dresaj usor cum este mersul in lesa sau "sezi" se poate incepe pe la 3 luni. Cu cel mai complicat, precum aport, pe la 7 luni, si cel greu poti sa incepi dupa ce a invatat comenzile de baza.

| DoDo a răspuns:

Dresajul pentru aport, sezi, culcat, si alte asemenea comenzi se face dupa 7 luni. Cele elementar de nevoi, sa nu roada, se poate incepe foarte devreme.

| Pr@jYTuRyC@_DuLkE a răspuns:

Buna!
scuze nu am ciobanesc mioritic dar cred ca de pe la 3 ani ca are varmea un caine asa

pa!

| matt25 a răspuns:

Subscriu la ce a spus roby67. Dresajul pentru aport, sezi, culcat, si alte asemenea comenzi se face dupa 7 luni. Cele elementar de nevoi, sa nu roada, se poate incepe foarte devreme.