| JockerStoica a întrebat:

Care dintre urmatoarele 3 rase canine sunt mai greu de ingrijit? : Amstaff,Pitbull, Yorkshire terrier

Răspuns Câştigător
| PiTbuLuL a răspuns:

Yorkshire terrie.Gandeste ca acel caine are nevoie de spalare o data pe saptamana, sa ii tunzi, au nev de mancare speciala, haine, o groaza de chesti mai bine iti iei un pitbul sau amstaff ca aia au nevoie doar de mancare.

10 răspunsuri:
| DiamantulAuriu a răspuns:

Pitbulul

Răspuns utilizator avertizat
| MihayAndrey a răspuns:

Yorkshire Terrier. In celelalte 2 sunt un mic cunoscator si nu sunt pretentioase, pretentioase doar la educatie.

| MihayAndrey a răspuns:

Yorksihre Terrier este mult mai pretentios, iar cei ce au zis ca unui pitt sau amstaff ii trebuie doar mancare e total gresit. II trebuie MULTA educatie

| CassieBee a răspuns:

Amstaff-ul si pitbull-ul sunt aproximativ la fel la ingrijit. Eu am pitbull, de mancat mananca un sac de 12 kg boabe pe luna + carne de pui fiarta amestecata cu boabe de 2 ori pe zi (la 2 ani). Cand e pui mananca mai putin si mai des (de 3-4 ori pe zi). + ca trebuie pus la miscare, daca nu zilnic, de 4-5 ori pe saptamana sa alerge, sa inoate, etc.

| PiTbuLuL a răspuns (pentru CassieBee):

Eu nu cred ca pitbulu sau amstaffu au nevoie de mai multa ingrijire decat un yorkshier terrier.Ala are nevoie sa fie tuns, spalat, sa ii iei haine, hrana speciala. Pitbuli si amstafi au nev doar de mancare si oleaca de exercitiu.

| CassieBee a răspuns (pentru PiTbuLuL):

Daca citesti cu atentie, vezi ca nu am zis ca sunt mai greu de ingrijit.

| AlmaTheAmstaff a răspuns:

Yorkshire terrier. Pitbulli si Amstaffi sunt usor de ingrijit.La Yorkshire Terrier trebuie să ii periezi blana zi de zi.

| daUmAgic a răspuns:

Pitbull - deoarece maraie cand te apropii de mancarea lui, trebuie sa-l hranesti foarte mult etc.

| CassieBee a răspuns (pentru daUmAgic):

Foarte gresita imagine ai vis-a-vis de pitbull. Orice caine care este lasat sa creada ca e alpha, isi impune autoritatea. Poate sa fie orice rasa. Pitbullii sunt mai prietenosi decat pechinezii, uite un exemplu.