| NicoNini a întrebat:

Care e cel mai potrivit caine pentru paza dar in accelasi timp si de companie

Răspuns Câştigător
| LoveNiki a răspuns:

Ciobanesc german, boxer, ciobanesc mioritic, amstaff, doberman, Saint Bernard, Bulldog American/Englez, Cane Corso, dog argentinian, dog german, Rottweiler, Mastino Napoletano, Dog de Bordeaux, Ciobanesc Caucazian, Bullterrier, Bullmastiff, Akita Inu, ciobanesc belgian, shar pei si Pitbull

9 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Nu este nici unul rau din nastere, conteaza de educatia pe care o stapanul!

| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Marele danez

| Diablo666 a răspuns:

Un pitbull/amstaff.si'ar da oricand viata pentru stapan si sunt considerate "rase periculoase".cum ii vede hotul o ia la sanatoasa...si daca il musca nu mai vrea in viata lui sa mearga la furathappy
@SeBy muscatura unui pitbull nu se comapara cu musctura unui boxer! Pitbullu dezvolta forta bulldogilor si agilitatea si vigilenta terrierilor...plus ca daca te prinde nu iti mai da drumu (nu i se blocheaza maxilarul.ala e un mit aiurit) pana nu vine stapanuwinking

| An0N1M a răspuns:

Pai ar fi ciobanescul german sau dobermanul.

| imifacuncontincarescriucudiacritice a răspuns:

Un pitbull dresat.

| Gaby119711 a răspuns:

Un ciobanesc german ar fi perfect zic eu.

| SeBy_9318 a răspuns:

Eu zic ca ar fi bun un Doberman de 3 ani dresat sau un Boxer/Pitbull de 3-5 ani dresatiwinking eu zic sa-ti iei 2 pui doberman/boxer sau boxer/pitbull dobermanu e rapid prinde repede hotul si boxerul musca rau, nu zic ca pitbulu nu musca rau dar boxeru il recomand... boxer si doberman ia-ti

| DuddyDuddy a răspuns:

Lupul,Rottweiler,Dalmatian,Setter Irlandez (de vanatoare dar si iubitori)

chau-chau, cocker(spaniol american sau doar cocker),(rase puturoase dar si iubitoare).

| EftimescuBianca a răspuns:

Eu am avut un Chao Chao de talie mare este foarte frumos, dar in acelasi timp inspaimantator!