| membrugirl2010 a întrebat:

Care e diferenta dintre FIMO si PLASTELINA? mersi, funda!

4 răspunsuri:
| VeVeriţaa a răspuns:

Să nu bagi pasta Fimo la microwave, asa cum a spus Ruxy, sau poţi să încerci, măcar vei vedea ce va urma. Foloseşte cuptorul, căci trebuie verificată temperatura şi timpul de coacere.

| foreverANDaDAY a răspuns:

Pai FIMO se intareste si poti face margele si alte bijuterii handmade devine tare si lucioasa dupa ce se usuca si nu mai poti sa o remodelezi.In schimb plastelina poate fi remodelata si e moale si nu se fac bijuterii din ea.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=88938

| Bybanu a răspuns:

Difera pasta din care sunt facute...credbig grin

| Ruxy_2611 a răspuns:

Fimo este un fel de lut si se intareste daca il incalezesti de exemplu la aparatul cu micro`unde...pe cand plastelina e plastelina.