| Any_2336 a întrebat:

Care e diferenta dintre zgarda si lesa? Lesa o pui cand scoti cainele la plimbare nu? Zgarda e aia cu medalion nu? Atunci la ce-ti foloseste zgarda?
Cand plimbi cainele pui lesa, dar cand folosesti zgarda? Prin casa?happy

Răspuns Câştigător
| Ceapone66 a răspuns:

Zgarda se refera la cureaua sau lantul din jurul gatului (aia cu medalion, cum ai zis si tu) iar lesa reprezinta doar cureaua care se ataseaza zgardei (cea de care ti cand plimbi cainele).

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

laughing lesa aia vine legata de zgarda, lesa are o chestie, cu aceea chestie prinzi zgarda care e la gatul animalului, nu poti prinde lesa de blana sau de piele, deci ca sa plimbi cainele in lesa ai nevoie si de lesa, dar si de zgarda. sper ca te-am lamurit

| parishiltonbia a răspuns:

Zgarda foloseste pentru ca, in caz ca prietenul tau patruped iti spune,, Pa! Pa!'', cei care il gasesc sa stie ca are un stapan si ca trebuie gasit. Dar poate fi folosit si ca un accesoriu dragut.winking

| Ananas2 a răspuns:

Pai daca nu ai zgarda nu poti sa pui lesa.laughing

| QueenD009 a răspuns:

Pai cum porti tu un lantisor asa poarta si el o zgarda

Răspuns utilizator avertizat
| nutepriveste21 a răspuns:

Pentru a nu mai pune intrebari stupide, eu te-as pune in lesa, dar pentru ca regulamentul site-ului nu-mi permite, atunci o sa-ti pun o zgarda mare si cu medalion!