| MariaIoana14 a întrebat:

Cat de greu este de intretinut un caine chow chow?

Răspuns Câştigător
| ღNuTzAღ a răspuns:

Cainii din rasa Chow-Chow sunt predispusi la displazie de sold, prin urmare se va avea in vedere de catre stapan aceasta problema. Deasemenea, acesti cainii pot suferi de o iritatie a ochilor in general provocata in urma dezvoltarii neadecvate a pleoapelor. Aceasta poate fi corectata chirurgical, nefiind o interventie dificila. In afara de aceste probleme, Chow-Chow-ul are o stare de sanatate foarte buna. Bafta!

2 răspunsuri:
| Cookie2275 a răspuns:

Este cam greu deoarece are foarte multa blana si trebuie ingrijita(periata de cel putin 2 ori pe saptamana sau mai des)Vara nu o sa ai probleme deoarece poti sa il tunzi.De obicei ei sunt tunsi in stil leu : http://www.google.ro/......tp?/imgres

| EvangelineLovin a răspuns:

Cam ca orice alt catel + ca are o gramada de blana. deci e bataie de cap cu blana, sa-l perii mereu, iar vara saracul iti dai seama. nu stiu daca se tund sau nu, s-ar putea sa-i protejeze si de caldura si de frig.