| restuleistorie a întrebat:

Cate rase de doberman sunt?
funda!

Răspuns Câştigător
| BømbøniikáDøLLcee a răspuns:

Uite aici toate rasele (sper sa fie toate):Rottweiler, Pinscher cu părul neted, Beauceron (un câine ciobănesc întâlnit în nordul Franței), Marele Danez și Manchester Terrier. FUNDITA PLZ?

| RedNose a răspuns (pentru BømbøniikáDøLLcee):

Esti paralela. Ce ai scris tu acolo sunt rase de caini, nu are treaba cu dobermanul, poate doar 2-3 la culoare. Dobermanul este unul singur ca si celelalte rase scrise de tine. Aceasta rasa nu exista nici denmai multe talii, gen caniche, schnauzer. Ai primit funda degeaba.

| BømbøniikáDøLLcee a răspuns (pentru RedNose):

Eu m-am informat de pe Wikipedia..iti sugerez sa faci la fel.Am spus exact ce scrie acolo.

| RedNose a răspuns (pentru BømbøniikáDøLLcee):

Rasele scrise de tine sunt de fapt rasele care s-au folosit pentru a scoate aceasta rasa. Prin multe incrucisari cu acele rase au iesit acesti produsi care i-a demunit ca fiind rasa doberman. De exemplu: pitbull-ul este rezultatul din imperecherea unui mastiff cu un terrier. Data viitoare citeste de mai multe ori si apoi posteaza.

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Rasa doberman este una singura.

| Grimmjow69 a răspuns:

Doar o singura rasa de Doberman din cate stiu eu, asta doar in cazul in care nu este corcit si iasa o alta rasa.

| restuleistorie explică:

Acum m-am uitat si eu
doberman e o sigura rasa
m-am grabit sa dau funda laughing)