| Giovanna a întrebat:

Ce ar fi mai recomandat sa aleg intre yorkshire terrier si bichon maltez? Am tot citit despre ambele rase legat de problemele lor de sanatate, nu imi doresc un caine cu care sa stau numai la veterinar sau pe care sa trebuiasca sa-l operez. Mi-as dori totusi un yorkshire dar la cate probleme de sanatate sunt predispusi, ma cam descurajeaza sad

Răspuns Câştigător
| ChocolateDroid a răspuns:

Sa stii ca nu tot ce se spune pe internet e adevarat.
Eu am un bichon maltez foarte simpatic.
Chiar daca e un catel de casa si sunt constienta de acest lucru, l-am tinut o perioada la tara unde era foarte fericit. Apoi l-am adus inapoi la oras. Sa stii ca nu sunt bolnaviciosi chiar daca asta se spune. Cel putin al meu nu a prea avut probleme cu sanatatea, doar mai facea mofturi la mancare dar daca vei optapt un bichon maltez trebuie sa il cureti la ochi des cu ceai de musetel si ca orice caine, va trebui sa il ingrijesti cat se poate de mult si sa ii acorzi atentia necesara. Daca il vei ingriji cum trebuie va arata ca o mica perla deoarece e o rasa adorabila.

In legatura cu yorkshire terrier-ul, e rasa mea favorita dar din pacate parintii mei nu mai vor alt animal de casa sad
Acesti catelusi sunt mai bolnaviciosi deoarece sunt foarte mici. Cunosc multe persoane care au si sincer merita toti bani deoarece sunt atat de jucausi si scumpi. Vecina mea are unul si il plimb in fiecare zi. Nu ma mai satur de el love struck Are 8 luni si pana acum nu a avut deloc probleme cu el. Dar trebuie ca iarna sa ii iei o hainuta ca sa nu ii fie frig. Se poate imbolnavi daca nu ai grija de el, ca orice catelus. Dar daca il ingrijesti, crede-ma ca nu va pati nimic happy

Amandoua rasele sunt foarte dragute. Succes! :*

4 răspunsuri:
| Giovanna explică:

Nu ma refer la frumusete ci la probleme medicale sad

| AnonymousMm a răspuns:

Bichon maltez e mult mai scump:Xmi-as dori si eu unul... ce pacat ca mama nu suporta animale in casasaddoar cainele si pisicile de afarawaiting

| doolce_5899 a răspuns:

Mai frumos este bichonul maltez...bichon maltez o sa imi iau si eu

| cineva_9078 a răspuns:

Eu iti recomand bichon maltez! nu din cauza ca ar fi mai frumos sau nu. Dar daca intri pe internet vei vedea ca yorkshire-ul are probleme mai multe de sanatate decat bichonul...in fond, poti sa nimeresti un caine care nu-ti va da batai de cap in legatura cu sanatatea, fie el bichon sau yorkie...nu mai lua in seama tot ce se zice. Daca ai grija de el, ii dai sa manance ce trebuie si il duci perioric la vet ai sa vezi ca va fi totul bine.Alege-ti totusi bichon.