| Giovanna a întrebat:

Ce ar fi mai recomandat sa aleg intre yorkshire terrier si bichon maltez? Am tot citit despre ambele rase legat de problemele lor de sanatate, nu imi doresc un caine cu care sa stau numai la veterinar sau pe care sa trebuiasca sa-l operez. Mi-as dori totusi un yorkshire dar la cate probleme de sanatate sunt predispusi, ma cam descurajeaza

Răspuns Câştigător
| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Bichon. Sunt mai draguti si mai usor de interetinut...totusi conteaza si mediul de viata.saca il hranesti corespunzator nu va avea prea multe probleme de sanatate; cateva vaccinuri fiind destul.
Sper ca am ajutat, Bye!

6 răspunsuri:
| Giovanna explică:

Ambele rase imi plac (in ceea ce priveste aspectul). Am auzit ca sunt exagerat de scump de intretinut sad nu sunt o copila, am 25 de ani si sunt responsabila happy toate animalutele pe care le-am avut pana acum au trait bine la mine dar nu am avut catei pana acum. Am citit pe diverse site-uri ca rasele astea toy au muuuuulte probleme de sanatate sad necesita operatii, ingrijire de sute de euro etc. Asta m-a cam descurajat, de aceea vreau sa vad parerea celor care detin astfel de animalute happy chiar asa orbesc, le pica dintii, fac apa la creier, li se deformeaza toracele si coloana sau asta se intampla mai rar sau chiar e putin probabil? Intreb pentru ca nu mi-ar conveni sa il cumpar cu cateva sute de euro si mai apoi sa necesite alte sute de euro intretinerea sad sau operatii, medicamente...

| Giovanna explică:

Legat de mediul de viata, categoric nu il voi tine in curte ci in apartament.

| florynnaa a răspuns:

Bichon:X:X:X funda?

| Eu_7853 a răspuns:

Eu am Yorky si nu a avut probleme de sanatate.

| deeajustinx a răspuns:

Draga mea, nu trebuie sa te descurajezi! Yorkie sunt niste catei minunati! Si crede-ma ca daca il vei ingriji nu se va imbolnavi. Atat yorkshire terrierii cat si bichonii sunt mai bolnaviciosi datorita dimensiunii reduse. Eu iti recomand un yorkie deoarece sunt adorabili si sunt mult mai speciali decat bichonii ( am avut bichon si stiu cum e aceasta rasa) In ziua de azi toata lumea are caine alb. Succes :*

| lady$$$ gaga a răspuns:

Eu iti spun mai bine terrier pentru ca e mai dragalas si totusi bichonul latra mult musca si ee agresiv si ee greu te intretinul cumparati cu incredere terrier