| suntroman a întrebat:

Ce bancuri bune stiti?

Răspuns Câştigător
| Biaa2401 a răspuns:

Bula era cu bunica lui in parc cand ii vine sa facă treaba mare. Vede o biserica, iar pe acoperiș era o groapa, așa ca se gândi sa își facă nevoia acolo.
In momentul acela preotul ținea slujba si spunea:
-Vrem semne, semne de la Dumnezeu!
Si in acel moment ii cade "_" in cap.Acesta întreaba:
-Doamne, acum ce mai vrei?
La care Bula spune:
-Hârtie igienica!

| suntroman explică (pentru Biaa2401):

O groapa pe acoperis laughing)

18 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Un tigan intra intr-un magazin si cumpara ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa auzi un banc care nu e pe net?

Un chefliu vinde dimineata tarziu de la o nunta, mahmur dupa bautura.Trece pe langa doi copii care se jucau in fata portii si le zice:

-Mai baieti, aduceti-mi si mie o cana de zeama de varza acra daca aveti ca mor de sete.

Copii se duc si aduce o oala de lut specifica taranilor plina cu zeama de varza. Chefliul o bea pe pe nerasuflate si multumit le zice copiilor:

-Buna zeama de varza copii, multam.Mai aveti?

-Avem destula,nene,zic copii ca noi nu o bem ca a gasit atat doi sobolani morti in ea.

-pfff, scuipa scarbit chefliul trantind cana de lut, spargand-o.

-De ce ne-ai spart oala nene, zic copii, moi in mai facem caca?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scz de graba: Noi in ce mai facem caca?

| Happyjump a răspuns:

Cum se sinucide un melc?
Se uita in priza.

| BeautifulSunflower a răspuns:

Stiu 2 bancuri bune daca vrei sa te iei de cineva: X este atat de prost incat nu el da in gropi, gropile dau in el. Si: X arata bine pe ecran, cum arata flegma pe geam. laughing

| andreeaaqswdefr a răspuns:

La un moment dat, Bula ajunge intr-o mare criza de bani.Se gandi sa mearga la vecinul lui evreu Itic, si sa-i ceara 2 lei, ca imprumut pana la primavara.
Itic il asculta atent, apoi ii zise:
-Bine, iti dau 2 lei imprumut pana la primavara, dar imi lasi toporul ca zalog, si la primavara imi dai 4 lei inapoi, altfel nu ne invoim.E bine?
Mai de voie mai de nevoie, intr-un final Bula se invoi.Lasa toporul ca zalog, luase banii, si da sa plece
Insa Itic il striga:
-Bai Bula! Ia fi atent la mine, la ce m-am gandit.La primavara stiu ca o sa-ti fie greu sa-mi dai inapoi cei 4 lei, intrucat iarna e lunga si grea, asa ca stii ce? Ia da tu acum 2 lei inapoi, si la primavara iti mai ramane de dat decat 2 lei,ce zici,o sa-ti fie mai usor?
Bula se gandi putin,si recunoscu in sinea lui, ca Itic are dreptate, si ca uite e un vecin adevarat, asa ca se invoi, ii dete inapoi cei 2 lei, si pleca acasa, ceva mai usurat.
Insa pe drum tot calcula:
-Hmmm! Bani nu am, topor nu am, insa m-am ales cu o datorie de 2 lei, si totusi nu a fost nimic in neregula...

| EliChan a răspuns:

Du-te pe www.google.ro scrie bancuri si de acolo de descurci tu.

| suntroman explică (pentru EliChan):

Bancurile care vreau eu sa le aud nu le gasesti pe net

| GreyRose a răspuns:

Bula la scoala. Profesoara il intreaba :
- Bula, care este cel mai nefericit animal din lume?
- Vitelul, doamna, vitelul!
-De ce?
- Pentru ca maica-sa e vaca si taicasu e bou. laughing

| AaaaaAalexx a răspuns:

Un orb intra intr-un bar...intr-o masa si un scaun laughing by CM

| dan1998 a răspuns (pentru AaaaaAalexx):

laughing Mi-ai luat bancul, de cand l-am auzit la Iobagg numai asta il zic laughing

| AaaaaAalexx a răspuns (pentru dan1998):

Prea fain, chiar daca e sec laughing)

| Ancutanichita97 a răspuns:

Într-un magazin o vânzătoare și un client:
C: ce aveți acolo roșu?
V: căpșuni!
C: vreau și eu un kg, dar să-mi împachetați fiecare căpșună în parte.
V:.
C: dar ce aveți acolo verde?
V: mere verzi.
C: vreau și eu un kg, dar sa-mi împachetați fiecare măr în parte.
V:.
C: dar ce aveți acolo negru?
V: mac.dar acela nu este de vânzare!

| sosoiu a răspuns:

Bula sula si da sa suit intro barca bula si sula au cazut cine a ramas