| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce fel de caine sa-mi iau, unul jucaus si ascultator Dau Funda big grin

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Ti-as sfatui sa faci asa:
Fiecare caine este la fel dar lumea nu vede si ii ia pe cei frumisi dar nu observa ca un caine de rasa sau nu sta pe drum.
Du-te in drum si uite-te cauta unul care este destul de necajit sau ia de la un adapost(care omoara caini pentru a salva) nu te uita dupa pui si dupa cei chinuiti si batrani(macar sa stie ca au avut un stapan iubitor).
Chiar daca ai caine sau nu, chiar daca nu iti plac sau iti plac fa astfel:
Tu ai ce manca in fiecare zi du-te si cauta cainii adopta, cauta stapan, ingrijestei, da-le de mancare si apa.
Lasa in fata portii un castron cu apa...cand ii mai vezi oferale de toate nu ii ocoli si nu da cu pietre in ei iubestei pentru ca iei iubesc.

Cainele te va rani doar o data in viata...atunci cand moare;(

Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Un Bichon.

| oprescudorin11 a răspuns:

Ia un canish Imperial. E talie mai mare dar macar jucaus este.Ascultatori sunt in functie de cum te porti sau daca e dresat, dar nu mai sunt jucausi! Tu vrei pacatos si cu sufletul in rai?
Mai asteapta nitel sa evolueze si sa se ieftineasca stiinta si-ti vei programa singur un caine android.
Dar nu asta este frumusetea lumii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bichon Maltese /YorkShire Terrier

| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Cele mai jucause rase de caini sunt:

Pudel
Bichon
Ciobanesc german
Collie
Pug
Beagle
Golden retriever

Sa stii ca acestia sunt si jucausi si ascultatori, 2 in 1.

Succes,

| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Preferatii mei : bichon, beagle, chow-chow, yorkshire terrier, ciobanesc german big grin Ii adorrrrr!

| Bibliapentrusceptici a răspuns:

Depinde de personalitatea ta: esti mai jucaus, ia tot jucaus. Esti mai ascultator... ia unul mai bland. E greu insa sa descoperi imediat ce temperament are. Si cainii se schimba in timp. Succes!

| Andrealol a răspuns:

Un golden retriever baiat. Sunt jucausi si usor de dresat. Si mai mari...sunt foarte draguti si ascultatori