| cripistinna a întrebat:

Ce preferati? Hamster sau porcusor de guineea...doresc argumentehappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut un porcusor de guineea care a trait aproape 8 ani de zile si nu mi s-a parut greu de ingrijit. Intr-adevar, sunt mai mari decat hamsterii si deci fac si mai multa mizerie, insa mie mi se par mult mai blanzi si mai dragalasi. In plus, am avut 2 hamsteri inainte si amandoi muscau; pe porcusorul de guineea puteam sa il tin in brate, se plimba pe pat, nu o lua la fuga sa imi fie teama ca il pierd prin casa etc. happy

32 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Hamster pentru ca am avut. I-am luat si rotita sa faca exercitii happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nici un fel, prefer o pisicuta.

| madalinutza a răspuns:

Pai.eu am avut 2 hamsterii, unu a murit din pacatesad. Dar prefer hamster pentru ca diferenta dintre cei doi e ca porcusorul de guineea creste, dar hamsterii nu creschappy hamsterul asta il am de 1 an si ceva...si nu a crescut, doar ft ft putin, vreo 2 -3 cmwinking

| hamsterx a răspuns:

Hamster clar! in primul rand sunt mult mai micuti si mai draguti...incearca rasa roborovski sunt cei mai frumosi! gen cel de la avatarul meu tongue

pwpici:*

| hamsterx a răspuns:

Ce ai zice de o funditasmug doar sunt fana hamsteribig grin

| sssSnake a răspuns:

Porcusoru de guineia ma deranjeaza cum miroase dar hamsteru e foarte jucaus si furmos :X dar si porcusorul de guineaa numa sa nu iti iei femela + barbat ca iti face la pui din saptamana in saptamanalaughing)

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

@ hamsterx: se vede ca tu intri pe site-ul asta doar pentru fundite nu din dorinta de a ajuta oameni...oh go on

In fine, cat de intrebare...thinking
Eu iti recomand purcelus de guineea. Sunt atat de dragalasi, te ling pe fata, se joaca f mult cu tine, poti sa-i duci in parc fara sa-i pierzi, mizerie fac, na... Dar al meu face f putine, si te avertizeaza cand vrea la toaleta sau cand ii e foamehappy
Seara ai putea sta la tv in fotoliu cu el pe piept, mangaindu-l, ca sa vezi cum casca, dragalasii de eilaughing

Eu il tin mereu pe birou cand imi scriu ca eu copiez intrebarile de pe o foaie (la matematica) si mereu imi roade foaia dupa ce termin (numai partile albe) ca si asa o arunclaughing
Parerea mea, sunt super adorabili, si miros asa frumos (eu nu-l spal cu sapun/sampon) ca ii cade parultongue, e mirosul lor natural (duce mai mult a popcornlaughing)

| lucu a răspuns:

Cred ca un hamster deoarece se inmulteste mai repede dar trebuie saai grija de el fiindca daca ii tinem in locuri cu galagie si genuri de astea ei mori pentru ca se agita dar un porcusor de guinea este mai cuminte si il poti dresa in 3 luni daca te atasezi mult de el

| jocnecurat a răspuns:

Niciunul! La ce iti trebuie sobolani in casa?

| BiiBiis a răspuns:

Hamster pentru ca... nu-mi plac porcii. laughing

| OnWeed a răspuns:

Hamster pentru ca asta am acum, am avut si porcusor de guineea dar ala facea multa mizerie si trebuia facut curat foarte des dupa el, hamsterul e mai usor de ingrijit si mai dragut parerea mea happy

| roby96 a răspuns:

Hamster deoarece este mai mic si are mai putine nevoi...de poti distra cu el si este foarte simpatic...eu am 2 nimfe si mi-ar place si un hamsterhappy

| Denisse_8813 a răspuns:

Mai bine porcusorii de guineea pentru ca hamsterii aduc mult mai mult a sobolani(am fobie). In plus porcusorul de guineea este si mai... pufos si mult mai dragalas! Totusi...sincer,prefer catelusii! happy

| AsU_2581 a răspuns:

Hamsteru zic eu.acuma depinde de tine ce'ti placewinkingwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hamster porcusorul de guineea e murdar e mai mare misroase urat si nu face decat sa manance toata ziua
hamsterul e curat se spala singur te distreaza face acrobatii daca ai o cusa care ii permite si daca stii cum sa il iei poateti ajunge ca in unele cazuri sa te si linga ca un catel atat de mult sa te iubeasca si nu miroase aproape deloc. este foarte dragalas si frumos si mai ieftin sfat i-ati un hamster pitic chinez sunt minunati si sora mea care ura hamstrii si sobolanii ea cand a vazut odata un sobolan a facut o criza da nu de nervi... pana si ea il iubea e atat de firav mie mi-au nascut sa vezi cand au par ce draguti sunt http://www.zooland.ro/......lli%20.jpg http://www.latifa.ro/images/art/2009_12/pui_hamster_pitic_a.jpg asta e un pui mic de hamster pitic http://www.zooland.ro/......0c3fd7.jpg sau asta parca ar fi iepure u ce parere ai;;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.latifa.ro/forum/uploads/35_hamster011hi3.jpg vezi :) dka te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.animalutul.ro/......zesc_2.jpg orice culoare de chinezesc in afara de gri ca seaman albi sunt minunati pur si simplu minunati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porcusorul de guineea pentru ca traieste mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer hamsterul pentru ca e mai micut si am avut big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer hamsterul... dar parerea mea e sati cumperi o iguana:->

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porcuor de Guineea sunt foarte draguti si hamsteri am avut de 9 ani in continuu am avut 63 pana acum ca mureau repede dar sunt dragalasi, insa porcusori de guineea poti sa te joci cu ei si traiesc mai multi ani te bucuri mai mult de ei. eu am porcusor de GUINEEA si o cheama Fifi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prefer Porcusorul De Guineea este foarte dragalas te linge si nu este speriata. Eu am un porcusor de Guineea dar nu stiu ce nume sa-i pun daca ma puteti ajuta add:mariymaryushappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prefer porcusorul de Guineea pentru ca e dragalas, cuminte, simpatic, amuzant, inteligent.Eu am avut 3 hamsteri si i-am pierdut cand le-am dat drumu sa sse joace.Cu porcusorii te poti juca mai usor si ei nu musca spre deosebire de unii hamsteri. Iar daca se invata cu tine o sa te astepte cand o sa vii de la munk sau de la serviciu si o sa inceapa sa chitaie(o sa se bucure) cand o sa iti auda vocea; o sa se invete cu numele pe care il dai si o sa rectioneze cand o sa il strigi(eu am o porcusoara penume Tina si se bucuera si vrea sa iasa din cusk cand ma aude venind de la scoala).

| Sniper a răspuns:

Urasc sobolanii astia! Altceva nu aveti de facut, decat sa va luati o scroafa de'aia sau un soarec oh go on
Ia'ti mai bine un caine!

| AdaIoana18 a răspuns:

Eu prefer hamster pentru ca am acum 3 hamsteri foarte draguti si sunt si mai usor de ingrijit am avut si porcusor de guinea dar este mai greu de ingrijit in schimb creste si mare

| Manele Man a răspuns:

Hamster :X fuge pe rotita

| Bidenci_Sorin_1993 a răspuns (pentru Manele Man):

Si porcusorul fuge pe rotita laughing)))

Răspuns utilizator avertizat
| 19diana99 a răspuns:

Lol porcusor