| Byanka_6376 a întrebat:

Ce probleme de sanatate are un yorkshire terrier?(vreau sa imi cumpar unul in curand)

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Daca e bine ingrijit, si asculti de sfaturile celui care ti-l vinde (presupunand ca vanzatorul este un pasionat de caini) nu ar trebui sa aiba probleme de sanatate. Din cate stiu eu (de la niste prieteni care au un astfel de caine) acesti catei pot avea probleme cu ochii si cu dintii. Cauta pe net mai multe informatii : animalutze.ro, cainipisici.ro, petz.ro etc ca sa te edifici, dar cele mai bune informatii le poti obtine de la veterinar sau de la cineva care are (sau a avut) un astfel de caine.

2 răspunsuri:
| Byanka_6376 explică:

Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Pai uite aici niste date care privesc toate tabieturile acestui catel:http://www.petz.ro/animale-de-casa/Caini-Rasa-Yorkshire-Terrier-99.html

P. S: Este o rasa adorabila, buna alegere!:)

Pa, pa.