| Capsunica7 a întrebat:

Vreau sa va intreb ce rasa de caine mi-ati sugera sa imi cumpar, Bichon Maltese, Spitz Japonez, Yorkshire Terrier!

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Bichon Maltese love struck

| angeldevil_7103 a răspuns:

Eu as sugera un yorkshire pentru ca e mai usor de intretinut(parerea mea)

| TheLittleButterfly a răspuns:

Rasa nu trebuie sa fie principalul motiv pentru care ti-ai luat un caine. Ea doar te ajuta sa vezi comportamentul cainilor si sa stii care ti se potriveste. Degeaba iti iei un caine din rasa nu stiu care, daca el nu ti se potriveste. Sunt si exceptii la unele rase!

| Lauraaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu ti-asi recomanda Bichon Maltese happy

| MisteriousGirl010 a răspuns:

Pai Bichonul Maltese este mai curat, ascultator, destept si cuminte decat celelalte rase, stiu asta fiindca sunt crescatoare de caini. http://www.zooland.ro/arhiva/totul+despre+bichon+malteze?pag=2

| Capsunica7 explică (pentru MisteriousGirl010):

Eu as vrea ceva usor de intretinut si am auzit ca Bichonii Maltezi sunt cam greu de intretinut desi ma doare inima ca este rasa mea favorita...