| JammyBrooks a întrebat:

Buna,am o intrebare:
As vrea sa imi iau un caine(femela), de talie medie sau mare pana in 130 de euro.
Vreau sa il tin in curte dar nu sa fie de paza, adica sa nu muste. strainii si sa se vada ca e de rasa.
Inafara de labrador si nu un caine ciobanesc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-ti iei ca sa se vada ca sunt de rasa un yorkie, bichon sau shih tzu, dar acestia nu prea sunt de curte deci iti recumand un Boxer: foarte afectuos, talie medie-mare, energic si se adapteaza la orice mediu big grin sper ca te-am ajutat

| NitroX a răspuns:

Golden retriever

| malehandra a răspuns:

Buna, eu zic sa iti iei Beagle, Coker, sau Dalmatian, si wermarainer ar fi o varianta dar nu il recomand daca nu ai mai avut caini sau daca nu sti sa il controlezi [tu sau parinti tai ] Sper sa te fi ajutat.

| JammyBrooks explică (pentru malehandra):

Am avut caini si momentan am inca 4.