| Catalinaaaaaa a întrebat:

Ce sa fac in casa daca ploua, in afara de citit, stat la calculator, sa am uit la un film, confectionat, vreau ceva super, sa nu ma plictisesc deloc, funda

Răspuns Câştigător
| Oliveoo a răspuns:

Pai daca vrei cheama`ti cel/cea mai bun/a prieten/a si va jucati ceva. Daca vrei sa fii singura: te poti uita la filmulete amuzante, la comedii, la filme de groaza, la un film cu mai mule parti de ex: twilight, harry potter, Scream [horror], te poti juca pe calculator [sunt milioane de jocuri super], iti poti descarca poze pe telefon, intri pe mess si vorbesti cu prietenii, asculti muzica si mananci ceva, recapitulezi [pentru ca incepe scoala], te uiti la desene animate [depinde de varsta, daca esti mic/a te poti uita la programele tv actuale, daca esti mai mare gen 14-15-16 ani te uiti la desenele de demooolt, daca ai 17-18 nu ai chef de desene], uita`te la televizor, scoate`ti diferite programe de modificat video sau poze, fa curatenie in camera ta, uita`te la pozele de cand erai bebe, vorbesti la telefon cu prietenii/le. Sora mea le cam face pe toate cand ploualaughing
Acum, daca esti mai mare, pur si simplu iessi cu prietenii la un bar si vorbiti sau uita`te la filme.
Succeskiss

6 răspunsuri:
| Raraa a răspuns:

Citeste o revista cu bancuri,asculta muzica,invata sa gatesti,(crede-ma ca-ti da un sentiment de implinire sa vezi ca iese ceva bun din mana ta si ceilalti te vor aprecia),fa-ti poze si daca sti si cum aranjeaza-ti fotografiile cele mai reusite intr-un film scurt pe fond muzical,crede-ma ca toti prietenii tai vor dori sa aiba unul,ofera mici surprize celor din jur,nu scumpe,ceva semnificativ care sa le aduca zambetul pe buze si sa-i binedispuna,se poate ca si ei la randul lor sa-ti intoarca aceste lucruri intr-un mod cat mai placut,ce sa-ti mai spun? cred ca ai si tu o placere numai a ta personala de care te poti bucura fara sa te plictisesti,fa rebus,joaca remy,uitate la afv(american funniest videos)sau epic fail ambele pe Youtube,daca ai un animal joca-te cu el,hraneste-l,adapa-l,fa farse la telefon,suna-ti prietenii, sau altceva, daca esti mai temerara si nu te imbolnavesti usor poti iesi in ploaie pentru o scurta plimbarica de 5 minute,poti scrie intr-un jurnal(daca nu cumva ai deja un jurnal),poti desena caricaturi(daca iti place sa desenezi),poti visa cu ochii deschisi,poti trage un pui de somn,poti sa inti suni cel mai bun prieten/a si sa comentati fiecare ce este la televizor,poti face curatenie(daca iti place sa faci),poti sa te uiti la un film horror,la unul de animatie,la o comedie,la o drama,poti sa dansezi,sa canti,orice te poate bine-dispune pentru a alunga plictiseala cea lenesa, cam astea imi vin acum in minte, dar poate mai sunt si altele...eu ti-am dat doar cateva idei. Sper ca ti-am fost de folos! Funda?

| KinoAndreea a răspuns:

Invita un prieten si sigur va avea el/ea niste ideibig grin. poate jucati niste jocuri sau stiu eu ce...thinking

| chokingvictim a răspuns:

Cum poti sa te plictisesti cand citesti ceva interesant?

| bkb300 a răspuns:

Pai ai putea sa iti inviti un prieten care sta mai aproape de tine si va gasiti de lucru jucati carti, monopoli, remi...

| Andreeeeee a răspuns:

Cheama o prietena si jucati monopoly...normal daca ai.happy

| Nickelback a răspuns:

Sincer nu prea ai ce face.Eu intotdeauna chem un prieten la mine sau mai multi si avem ce face.Un joc de carti, remi etc.