| milfred a întrebat:

Ce sa ii fac pisicii mele? E in calduri si ma dispera comportamentul ei! Totusi, nu vreau s-o castrez, doar s-o... potolesc. De asemenea, nici n-as vrea sa faca pui, ca nu am cum sa-i cresc.

12 răspunsuri:
| borsec a răspuns:

Nu iti recomand sa-i dai pisici tale nici un astfel de tratament ca sa-i ameliorezi starea in care este acum. Si eu am o pisica si la fel i-am dat Pelikan(ii puneam de fiecare data cand intra in calduri in apa de baut).
Acum o luna de zile a facut piometru( infectie cu puroi la uter) din cauza pastilelor si a trebuit sa o operam rapid, si am inteles ca are mare noroc ca a supravietuit.
Recomandarea mea este sterilizarea.

| pisi dy a răspuns:

Sterilizeaza pisica! sunt cabinete care lucreaza sambata, nu costa foarte mult. si nu mai intra in calduri...

| sese a răspuns:

Fa-i o POZA si poti sa o dai la cineva(pisica); poti pastra poza(eventual in rama). Lasa natura sa-si urmeze cursul.

| adina68 a răspuns:

Din cate stiu, exista niste comprimate care pot sa ii amelioreze aceasta stare. Intreaba un medic veterinar, el o sa te ajute cu mai multe sfaturi.

| anonim a răspuns:

Cel mai bine este sa o castrezi, asa nu vei mai avea probleme, daca nu vrei sa o castrezi, cauta-i un motan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o sa se imperecheze.asta e in firea lucrurilor.si puii si creste singura. ce cate animale si pasari sunt le crestem noi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca sunt anticonceptionale pentru pisici si caini! Du-te la veterinar, saracuta, se chinuie, are si ea nevoi!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul veterinar, există tablete pentru pisicuțe care întră într-o astfel de perioadă.
Nu o lăsa să se chinuie dacă întra-devăr ți la ea.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde cumperi hrana pentru ea intrebi vanzatoarea de pastile pentru pisici in calduri ...sunt niste pastile mici si galbenewinking. Se dau doua pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sunt niste pastile care le are medicul veterinar, sunt rosii, cum auzi ca miauna ar trebui sa ii dai una intreaga daca nu merge inca una si ii trece. Dar asculta nu e bine sa ii dai multe poate face cancer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pisica mea este in calduri si m-am dus la veterinar si i-a facut o injectie ca sa o "potoleasca". nu a mai intrat in calduri decat dupa aproape un an si nu este foarte scump ( depinde de veterinar). castratul nu ar fi o foarte buna solutie deoarece pisicile castrate devin obeze (majoritatea), dar nu ar si folositor nici sa faca pui pentru ca ar fi greu sa te desparti de ei atunci cand ii vei da sau in cel mai rau caz cand ii vei abandona pe afara. deci... vaccinul nu numai ca ajuta pisica sa se potoleasca dar nu ii mai permite sa intre in calduri timp de aproximativ un an.

| the_rapper a răspuns:

... Pai du-o la un motan... Si puii nu ii pastrezi, ii dai la cineva care are nevoie (dupa ce mai cresc desigur) multi au nevoie de pisici.