| krissten19 a întrebat:

La cat timp pot sa castrez o pisica dupa ce a fatat? Daca o castrez mai poate sa alapteze puii? Puii o sa fie afectati de sterilizarea pisicii? Nu vreau sa am alta surpriza.

Răspuns Câştigător
| aladinbeci a răspuns:

Krissten, cel mai bine ar fi sa ceri parerea unui medic veterinar. El te poate lamuri cu problemele astea. Bafta!

5 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Asteapta pana incep puii sa manance singuri, pe la 3-4 luni, 5. si da cel mai bine e sa intrebi un medic vet.

| angelicsin a răspuns:

Ar trebui sa astepti sa termine de alaptat puii. nu iti face griji, nu o sa faca alt rand de pui cel putin 2 - 3 luni dupa ce a terminat de alaptat. si cred ca o sa afecteze puii, castrarea cel putin temporar o sa schimbe "personalitatea" pisicii si este bine stiut ca pisicile castrate (femelele) devin mai agresive catre alte pisici indiferent ca sunt puii lor sau nu in mod special daca sunt masculi, deci poti sa te alegi cu o situatie unde isi va omori puii

| ionutmystic a răspuns:

Nu stiu daca o sa mai alapteze, dar atata timp cat alapteaza nu o sa mai vrea sa faca alti pui... asa ca nu e nicio graba, asteapta o luna-doua pana termina si apoi poti sa o sterilizezi.

| Flav13 a răspuns:

Deci daca o castrezi in timp ce alapteaza puii prima saptamana are dureri cumplite(am si eu pisica).Si nu poate dormii cum trebuie, deci sa o lasi mai intai sa-si creasca puii.