| Jojolina1234567 a întrebat:

Ce stiti despre rasa bichon maltez?Ce rasa de bichon ma place cel mai mult?DAU FUNDITA

Răspuns Câştigător
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Raspunsul tau aici...Mie imi place bichon maltez.Bichoni sunt loiali.Au chef mereu de joaca asa dar au multa energie.Nu le cade foarte mult par si se ataseaza usor de o persona.Sunt ca niste copilasi mici si ascultatori.Au blanita alba si creata ca o oita.Le plac plimbarile lungi impreuna cu stapanul.Le place sa le oferi multa multa atentie uneori pot fi chiar gelosi.Iti voi mai scrie si alte chesti.Nu vreau sa iau de pe net. Vreau sa iit spun ce stiu eu.Si mai vreau sa te intreb ce ai vrea sa stii despre ei?

9 răspunsuri:
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Mie imi place bichon maltez.Bichoni sunt loiali.Au chef mereu de joaca asa dar au multa energie.Nu le cade foarte mult par si se ataseaza usor de o persona.Sunt ca niste copilasi mici si ascultatori.Au blanita alba si creata ca o oita.Le plac plimbarile lungi impreuna cu stapanul.Le place sa le oferi multa multa atentie uneori pot fi chiar gelosi.Iti voi mai scrie si alte chesti.Nu vreau sa iau de pe net. Vreau sa iit spun ce stiu eu.Si mai vreau sa te intreb ce ai vrea sa stii despre ei?

| Jojolina1234567 explică (pentru AnaMaryadragutaa):

Da! Normal ca vreau! Eu iubesc animalele si de aceea vreau sa aflu multe despre ele.Dar bichonilor le creste blanita creata? Imi place blanita creata

| AnaMaryadragutaa a răspuns (pentru Jojolina1234567):

Eu zic ca ce mai exact vrei sa afli.De exemplu despre hrana sau ce?

| AnaMaryadragutaa a răspuns (pentru Jojolina1234567):

Pai...celor maltezi ondulat celor bolognese cret la fel si celor frise.Uni spun ca au voie sa manance numai mancare speciala dar nu este asa.O prietena de-a mea ii da carnat.Si multe altele.Baie e bine sa faca de 1-2/luna,dar daca ii faci de 3 ori nu iti taie nimeni capul doar ca nu e bine, pentru ca ei fac boli de piele.Maltezi pot face usor boli la urechi si ochi in scimb bolognese au sanatate de fier.Dar maltezi sunt mai micuti cu cativa centimetri.Eu prefer maltez e mai draugut.

| Jojolina1234567 explică (pentru AnaMaryadragutaa):

Dar care e cea mai buna canisa? Nu stiu de unde sa cumpar si imi doresc f mult unu

| diabolykull a răspuns (pentru Jojolina1234567):

Canisa Kris din Bucuresti, daca nu esti din Bucuresti cauta de la tine din jutet, sau unde e mai aproape.happy

| Jojolina1234567 explică:

Scuzati-ma am gresit.Ce rase de bichon VA place cel mai mult

| Jojolina1234567 explică:

Nu am gasit in judetul meu

| davidfbf a răspuns:

Eu am un havanez,,, este destul de jucausi, despre maltezce sa zic banuiesc ca sunt la fel de simpatici si jucausi