| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa ii faci cainelui sa fie totul bine si sa nu luam amenda? trebuie si sterilizat si microcipat si sa aiba carnet de sanatate? ce vaccinuri trebuie sa fie pe carnetul de sanatate?

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai sa ai carnet de sanatate/sa nu il lasi liber pe strada/sa ai lesa/sa strangi dupa el/botnita(daca este cazul) si medicul veterinat te va instiinta ce vaccinuri trebuie sa ii faci cainelui tau
O seara bunahappy

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna.
Trebuie sa aiba botnita (rasele de talie medie-mare) si pungute la tine (camd face nevoile sa i le strangi).