| paulutz a întrebat:

Cine e mai rapid husky sau ciobanesc german?

Răspuns Câştigător
| LiviuuuXD a răspuns:

Viteza unui ciobanesc german nu se compara cu viteza unui husky.Amandoi sunt la fel de puternici,dar parerea mea este ca ciobanescul este mult mai inteligent. Totusi cainele husky alearga si prin zapada mare,posibil sa fie mult mai puternic decat un ciobanesc german. Se aseamana foarte mult, si la talie si la forta si la viteza, si la rezistenta. Am vazut odata un caine husky, dar doar unul si era foarte rapid. La sanie viteza lor scade, dar nu putem compara 100 km cu 87 km (am auzit ca ciobanestii germani rezista 87 km, dar nu stiu daca e sigur adevarat) am avut odata un husky dar a fugit de acasa si de vreo 5 ani nu mai da semne de viata. Dar depinde si de caine, daca e antrenat, daca e rezistent.

Răspuns utilizator avertizat
| LiviuuuXD a răspuns (pentru paulutz):

Dintre husky si ciobanesc german ciobanescul este mai inteligent.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Husky,bineanteles.Este facut sa traga la sanie deci are si viteza.Ciobanescul este un caine masiv si are multa forta.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru radumstain):

Deci? Care este mai rapid?

Răspuns utilizator avertizat
| unknownn a răspuns:

Husky german

| ReiVaN a răspuns:

Ambii au viteza asemanatoare si rezistenta asemanatoare.
husky e obisnuit cu conditii mai grele de vreme.
depinde de caine, ei ca rase in ce priveste viteza sunt asemanatori.
husky sunt mai frumosi clar! happy

| Predator30 a răspuns:

Ciobanesc german zic eu

| DedeeAndreea a răspuns:

Hei.Cred ca Ciobanescul German!
O zi buna!

| ÎngerCretin a răspuns:

Husky alearga mai repede ca ciobanescul german dar, ciobanescul german poate parcurge o distanta mult mai mare decat husky, cainele Lup fiind folosit la granite si la politie fiindu-i recunoscuta inteligenta de a retine multe comenzi si avand un miros mai dezvoltat.Deci, husky-ul este mai bun la alergat, dar ciobanescul german este mai bun la toate celelalte.

| motherfuckerstyle a răspuns:

Husky-ul cred, adica este un caine care trage la sanie deci are forta/rezistenta/agilitate.

| JockerStoica a răspuns:

Husky

| maryo238 a răspuns:

Husky au viteza, dar ei sunt pusi la sanie, la tractiune, si cand trag sania nu va ganditi ca au prea mare viteza, au forta pentru sanie si rezistenta, in schimb ciobanestii germani sunt inteligenti, rapizi. acum, sincer eu zic ca ciobanescul german, dar na, multi au parerile lor, la fel si eu. happy

| bianca20 a răspuns:

Husky, cred!

| r0bEn a răspuns:

Husky,clarr!