| nosferatu a întrebat:

Colectionez monede si bacnote de cativa ani de zile printre monezile care le am, am si un 20 de lei cu carol din 1930 este galben si are capul lui carol spre partea stanga eu stiam ca banii cu capul respectivului de pe ban in partea stanga este de aur sau argint. este adevarat?

6 răspunsuri:
| nosferatu explică:

Stie cineva? sau ma corectati? ca de profesori sunt satul.

| SmokeyEye a răspuns (pentru nosferatu):

Noi nu avem de unde sa stim daca moneda ta esti veritabila sau e un fake din cupru, placat cu un metal pretios. Uite ca lumea incearca sa-ti sara in ajutor iar tu, nestiind macar sa scrii corect, te superi. Afla ca ai voie sa gresesti dar nu ii respinge pe cei care te corecteaza.Nu o fac pentru ca sunt superiori, cand un profesor iti zice ca ai gresit, crezi ca e mandru ca el stie mai multe? Nu, el doreste ca tu sa nu mai gresesti si alta data. Dar unii, oricat le spui, nu se invata minte... Ne-am dat si noi seama ca esti satul de profesori, pentru ca spui asta des.Ma intreb daca spui asta si la scoala cand te corecteaza chiar un profesor...

| nosferatu explică (pentru SmokeyEye):

Repet. esti penibila.

| lucib a răspuns:

Dai un search pe google.
OFF:eu am o monede din 1800 si nu ma laud.happy

| justagirlll a răspuns:

Se scriebmonede si banCnote

| justagirlll a răspuns:

*scrie monede

scuze