| aniohetova a întrebat:

Credeti ca as putea gasi un pui de Akita Inu dat spre adoptie? Daca da, aveti idee unde as putea cauta? Imi doresc foarte mult un caine ca acesta si ca sa-l cumpar nu imi permit.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| davidwarner a răspuns:

In primul rand cine zice ca gasesti Akita cu un pret de 10 milioane nu are habar ce zice. Asta nu e Bichon. Akita Inu este o rasa de caini scumpa, te asigur ca nu o sa gasesti niciodata un pui de Akita spre adoptie sau cu 200 de euro. Un Akita costa aprox. 500 de euro, daca vrei ca rasa sa fie pura. Si daca nu ai bani sa il cumpreri cu ce il cresti? Asta nu e caine sa ii dai mancare din supermarket. Vitaminele si ingrijirile pentru un caine ca asta te costa vreo 200 de euro pe luna cel putin in primul an. Asta daca vrei sa fie sanatos!
Cu un caine nu e de joaca, nu avem bani da ne place rasa. Din moment ce nu iti permiti sa il cumperi e evident ca nu iti permiti nici sa il ingrijesti cum trebuie. Daca vrei sa adopti un caine ia unul de pe strada sau de pe un site de adoptii ca sunt atatea.
Gasesti din ce in ce mai multa lume care cauta sa adopte rase scumpe de caine pentru ca iubesc foarte mult animalele si si-ar dori enorm un caine din rasa respectiva..., da sa adopte unul de pe strada nu e nimeni in stare.

| Jahseh a răspuns (pentru davidwarner):

Eu am un akita pur luat cu 100 de euro! I am dat numai mâncare de casa și boabe și nu a murit și nu a pățit nimic auum are 3 ani și e foarte sanatos

| UngureanuGSM a răspuns:

Nu iti permiti nu iti iei! Nimeni nu e prost sa piarda 150-200 euro sa iti dea tie gratis happy!

| aniohetova explică (pentru UngureanuGSM):

Nu am spus ca e cineva prost ca sa "piarda " 150-200 de euro. Pentru ca in cazul in care nu stiai INCA mai exista oameni care fac fapte de genul pentru ca nu sunt "disperati " dupa bani ca oameni. Dar normal ca daca nu ai trait asa ceva nu ai de unde sa stii.