| jocker007 a întrebat:

Cum as putea face ca un caine doberman de 1 an sa se imperecheze cu o corcitura?

6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Dar de ce vrei sa faci asta?

| minrest a răspuns:

Da, se practica in zootehnie asa ceva.

| minrest a răspuns:

Nu e nici o dificultate, penisul nu stie carte, sa citesca pedigreeul. Iei dobermanul la tine cand e cateaua ta in calduri.

| Rocsid a răspuns:

In primul rand sansele ca puii sa aiba probleme sunt destul de ridicate...in al doilea rand o sa fie tot metisi puiutii. daca femela e de dimensiuni mici sau medii risca ca la fatare sa aiba probleme grave datorita marimii puilor...
Dar daca chiar vrei tu asta poti sa mergi la un medic veterinar si sa ii faca inseminare artificiala...e mult mai sigura( se testeaza calitatea spermei si sa nu aiba boli venerice) si dupa insamantare sansele ca ea sa ramana gestanta sunt mult mai mari decat dupa o monta naturala...
Plus ca catelusa s ar putea sa il refuze pe mascul.
Zi faina!

| jocker007 explică:

Dobermanul nu e al meu dar corcitura da.E un ciobanesc corcit dar dobermanul e pur. Vreau sa vad ce iese.Ai vreo idee ce as putea sa fac sa se calareasca oleaca?

| Luminita_Andreea_2000 a răspuns:

Inchide-i in acelasi loc, dar ai grijade ei si sa nu se ia la incaierare.