| xlmpq a întrebat:

Cum as putea sa o conving pe maicamia sa ma lase sa mi cumpar un catel? happy

9 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Incearca si adu un prienen care are un catel si sa vada cit de dragalasi suint. EU am unu mi la adus baietii mei. nu am vrut la inceput dar acum nu mai pot sa ma despartde el vb cu ea roag o vezi ce faci

| nonameih0000 a răspuns:

Sa ii spui ca il splei tu ii dai tu mancare ca il plimbi tot tu...ca o sa te distrezi cu el si nici nu o sa o incurce pe mama ta...ca o sa ii cureti tu locul (eu asa am procedat si a mers doar ca eu stu la casa)

| Helene a răspuns:

Poate nu crede ca te poti descurca cu toate atributiile pe care sa le indeplinesti.Sa ai un catelush, ar fi minunat, insa trebuie sa il ingrijesti:sa il duci regulat la veterinar, sa aiba carnet de sanatate, sa-i dai mancare sanatoasa, pe cat posibil un mod de viata la temperatura camerei. Poti sa faci mai multe lucruri, ca sa-i convingi, insa daca au o idee fixa... Oricum succes si sper sa te lase sa-ti iei un catelush
love struck

Răspuns utilizator avertizat
| byanka14 a răspuns:

La mine, inaiinte sa imi cumpar catelul, nici sa nu auda parintii mei de asta, dar am promis ca o sa am grija de ei, chestii din astea, sau un catel pe grais iar incanta, sa-l iei de mic, pui, poate asa o sa le convinga, la mine asa a mers

| Innocence a răspuns:

Cu aceeasi "problema" ca sa spun asa ma confrunt si eu. mama mea iubeste animalele dar nu suporta sa le creasca la bloc. de curand, matusa mea si-a luat o catelusa care este foarte foarte draguta. i-am explicat ca pot avea grija de ea.propune-i ca macar in vacanta de vara sa iti ia un catel pentru ca atunci nu mai esti preocupat cu scoala si ii poti acorda mai mult timp, poate isi va da seama ca esti responasbil si il vei putea pastra! asta vreau sa fac si eu!laughing succes!winking

| AndreeaBia a răspuns:

Nici pe mine nu ma lasau:
in spatele blocului au fost 4 pui de pichinez abandonati:doi catei si 2 catele.nici nu voiau sa auda.am inceput sa plang.deja ma atasasem de ei. ii ingrijam zi de zi. un copil voia sa-i ia pe toti, dar unul il tineam langa mine(ziua, afara)le-am zis parintilor ca nu plec fara el.pana la urma au fost de acord. s-au atasat si ei mult de el(era catel). l-am dus la tara.acolo se joaca mereu cu noi.il vada aproape in fierare weekend. ceilalti 2 catei au murit, iar unul acel copil l-a vandut. putea sa aiba aceeasi soarta. te sfatuiesc sa discuti cu ei sau sa faci ce am facut eu!

| lauraolivia a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu ea si sa o asiguri ca tu vei avea grija de catel din bugetul tau, ca tu iti vei asuma toate responsabilitatile in pivinta lui, cum ar fi curatenie, plimbari, dresaj.etc.

| hanks a răspuns:

Spune-i ca il vei intretine din bani tai si nu ii vei crea probleme cu el in casa, si ca iti asumi raspunderea, pentru niste probleme ulterioare, ma rog, daca apar,