| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama de sexul unui canar?
am 6 pui si au culori asemanatoare:galeben, verde, albastrus si rosu. vreau sa ii vand dar multa lume vrea masculi. din cate stiu eu am si femele dar nici nu stiu care sunt masculi si care sunt femele.va rogf raspundeti urgent si nu ocoliti intrebarea! am timp 3 zile sa ii vand pe toti altfel va trebui sa ii dau unei gradini zoologice.

13 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Am auzit ca si dupa nari poti sa-ti dai seama...
Mergi la un specialist in domeniu, la ce de la magazin...la veterinar...si o sa-ti zica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
ADN-ul din pene te ajută să știi care este femelă și care este mascul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma intereseaza pe mine puii.ID: Leon_Bogdan
Leon_Bogdan@yahoo.com
Esti din bucuresti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma intereseaza pe mine.ID: Leon_Bogdan@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt din ploiesti dar sa stiti ca am aflat.si manur94 sa stii ca doar la papagali se procedeaza asa.la canari te iei dupa felul in care canta. fetele nu canta decat partituri scurte si baiaetii pot canta minute intregi si pot invata cantece. si daca te intereseaza anonimule am 4 fete si 2 baieti. daca vrei iti dau ne intalnim undeva.costa 60 lei cu tot cu colivie.sunt cea care a scris intrebarea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scz leonbogdan dar i-am dat pe baietii la gradina zoologica si fetele le-am vandut altcuiva

| iubitorcanar a răspuns:

Am aflat de ceva extrem de nou de la un specialist(spune ca 99% din cazuri sunt adevarate) si anume faptul ca masculii de canar au degetul din mijloc(in comparatie cu celelalte degete din fata) este mai lung, iar la femele aproximativ la fel.
Cat despre pui, daca ii lasi pe un prosop(sau pe o suprafata plana) o sa observi ca cei care incep sa sara, sa se miste si sa ciripeasca sunt masculi, iar cei care stau sunt femele.
Stiu ca nu te mai intereseaza, dar macar ii va ajuta pe cei care vor vedea aceasta pagina.

| manur94 a răspuns:

Este foarte simplu... uita-te la nasul lui daca e albastru e baiat daca e rozaliu e fetita ...am luat un pui de papagal si amcrezut ca e baiat...prima data ma luam dupa punctele de pe fata dar nu...intr-o zi avea ceva mare la fund...si am fost cu perusul la veterinar, acolo doctorul mi-a spus ca am o fetita...deci te iei dupa nas.Crede-ma e adevaratwinkingwinkinghappybig grin

| leonbogdan a răspuns:

Buna. Pai ti-am spus ca ma intereseaza, dar nu ai lasat date de contact. Eu sunt din Bucuresti. ID: Leon_Bogdan, tel. 0726202943

| leonbogdan a răspuns:

Nu ai lasat datele de contact. Scrie-mi pe mess: Leon_Bogdan sau la tel. 0726202943-Bogdan

| leonbogdan a răspuns:

Mai ii ai? Ai posturile mele cu ID-ul meu(Leon_Bogdan) si tel. Ma intereseaza. Ii iau pe toti. ne intalnim undeva. Ok?

| leonbogdan a răspuns:

OK. Asta e! daca pe viitor mai o sa ai pui, te rog sa ma anunti! Ai Id-ul meu si telefonul.Sunt din Buc. Numai bine!

| leonbogdan a răspuns:

Chiar ma interesau niste femele(am 2 masculi)