| georgelu a întrebat:

Cum pot face varfuri din metal, fier etc. pentru sageti pentru un arc din lemn medieval? Si cum pot topi fierul pentru ele ( daca este nevoie! asta era metoda medievala )

Răspuns Câştigător
| Raphael a răspuns:

Sint tinichigii care mor de foame si care s-ar bate pe o asa comanda!

3 răspunsuri:
| Raphael a răspuns:

In Iasi, de unde sint eu, pot fi gasiti peste tot: au ateliere prin toate cartierele, au tarabe in talcioc, in bazar...

| georgelu explică:

@Raphael si unde ii pot gasi?

| georgelu explică:

Pai treaba e ca eu sta in Bucuresti...dar cred ca ii pot gasi si aici multumesc mult (nu stiu eu sa dau funde si prostii din astea sunt incepator pe TPU aici)