| Skett a întrebat:

Cum pot sa invat sa cant la chitara singur, orice mi-ar putea fi de ajutor va rog

Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Http://gyzzard.wordpress.com/category/chitara/lectii-de-chitara/
Incepe de la lectia 1 si continua pana la lectia 10. Daca vrei sfaturi, ai intrebari, nelamuriri, autorul lectiilor e destul de dornic sa raspunda (cu oarecare delay).
SI ai pe acolo si ghiduri pentru cumpararea unei chitari si diferentele intre o chitara clasica si una acustica sau electrica.

2 răspunsuri:
| CosmicKarma a răspuns:

Multa lume il lauda pe Justin Sandercoe. Pe mine m-a ajutat, in maximum 1 luna am trecut de la necunoscator la stadiul la care puteam canta, acceptabil, o piesa. Ai linkul cu cursul de incepatori, este foarte bun. Totul este sa ai rabdare, lectiile trebuie sa fie aprofundate si asta tine doar de tine. Bafta maxima!

http://www.justinguitar.com/en/BC-000-BeginnersCourse.php

| Eille2EtcnupD a răspuns:

Cauta pe internet lectii de chitara online. si eu am reusit sa invat primele acorduri, dupa care m-am lasat pentru ca e foarte greu. succes... FUNDA:s puppy dog eyes