| Larisa_7077 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lase cu pisici in casa? Iubesc enorm pisicile, dar ea niciodata nu ma asculta.si nu ma ia in serios, doar la prietenul ei se gandeste. I-am tot vorbit de la un timp ca vreau sa adopt pisici si a zis ca din partea ei sa fac ce vreau, cand i-am spus ca am adus pisici a inceput sa se crizeze la telefon si sa zica ca a crezut ca glumesc, ca cica o colega de servici de al ei a avut pisici si intr-o zii cand s-a intors acasa a gasit bibelouri si pahare sparte pentru ca s-au urcat pisicile pe mobila. M-a mai intrebat ce vor face si cand sunt la scoala. I-am spus ca am sa ingradesc un loc unde am sa tin pisicile si nu o vor deranja.Va rog sa ma ajutati sa reusesc sa-i intru pe sub piele.

1 răspuns:
| alexuts28 a răspuns:

Pai in primul rand depinde unde locuiesti : casa sau apartament.La apartament le vei chinui, si eu am avut. Daca stai la casa ii poti spune ca o vei tine in casa doar noaptea, sau atunci cand este frig afara, de exemplu iarna sau cand ploua, daca nu o tii undeva la adapost cu paturica thinking Si alege o pisica, nu mai multe!