anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum scapi de lene?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Foametea te scapa de toate

| sierra1 a răspuns:

E ta ta? păstreaz-o!

| SilentRain a răspuns:

Detest supa de ceapa!

| Sn4k3 a răspuns:

Gasesti ceva de facut care-ti place.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sugi o ceapa, inainte sa o pui in supa; asa scapi de lene.winking laughing tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu scapi

| Iunix a răspuns:

Hmmm să vedem... aaa, am găsit!
Trebuie să ai pe cineva care să te țină din scurt 24/24 7 zile pe săptămână. Cineva care să-ți spună mereu ce să faci, să te pună la treabă și să nu te lase singur nicio secundă. Dacă prestezi muncă gratis sau la un preț foarte mic o să găsești cu siguranță o mulțime de doritori care vor vrea să te scape de lene pe gratis.

Sau încearcă să găsești ceva care să te motiveze, poate chiar un film sau o melodie. De exemplu un film cu un om cu o condiție fizică foarte bună și care-i bate pe toți. Dacă te uiți la astfel de filme poate să-ți vină motivația și să te apuci de sport. Și automat un om cu o condiție fizică foarte bună nu poate fi leneș. Deoarece treaba asta se obține după câțiva ani de muncă intensă ( antrenament ).

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Caut doar de 20 de ani leac..nimic încă...

| gheorghe699 a răspuns:

Lenea? este o boala. poti scapa, incercand sa te controlezi, sa nu lancezesti, dupa ce vi de la job ..sa faci ceva mereu.

| Bogdann1107 a răspuns:

Eu prin crearea acestui canal si dedicandu-ma lui am reusit.
Am gasit ceva ce ma stimuleaza sa creez content din ce in ce mai bine.

Salut, sunt un mic gamer de 24 de ani si vreau sa ma ajutati cu un Subscribe! Imi place ceea ce fac si nu vreau sa ma opresc din cauza ca nu am subscribe-ri!
Va multumesc

https://www.youtube.com/channel/UCMHRO3uMl5GRW6FEPQygihQ


Ps:Poti da un subscribe

| PaulStudio a răspuns:

Cu bataie

| X3RO a răspuns:

Nu stiu daca te-ar putea ajuta si pe tine, dar si eu aveam aceasta intrebare anul trecut. Eu am inceput sa fiu foarte activa dupa ce m-am apucat de sport.

Întrebări similare