| Eddie_4354 a întrebat:

Daca pescuiesc cand este prohibitie, dar eliberez tot ce prind, pot fi amendat? Eu pescuiesc doar din pasiune. Nu iau nimic acasa. Atata timp cat eliberez pestele pot sa imi faca ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca pescuitul este interzis, atunci n-ai voie sa pescuiesti, indiferent ce faci cu pestele.

6 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Da, ai putea fi amendat.

| zurick a răspuns:

Salut! Cred ca ar trebui sa gasesti o zona in care sa poti pescui, decat sa fii amendat ca ai pescuit intr-o zona interzisa.Pa,pa.

| karsivan a răspuns:

Da pescuiesti in prohibitie, nu conteaza restul, incalci legea.

| Burdetiu a răspuns:

Daca nu te-ai prisc ce sa-ti daca numai daca au dovezi dar daca ai lasat pestele nu cred ca iti fac nimic

| RochEq a răspuns:

Nu numai daca te vor prinde va trebui sa eliberezi pestele si eu usnt pasionat si mi-am facut o ligitimatie 12 lei pe luna tot ce prind se duce intr-un bazin pentru puiet

| Adrian_Stancu_1994 a răspuns:

In prohibitie se pescuieste doar cu momeli artificiale:lingurite rotative, oscilante, voblere, cicade