| bitsyboom111 a întrebat:

De ce iubiti pisicile? eu le iubesc fiind ca sunt prieteni adevarati, nu sunt sclave, sunt interesante, te linistesc si iubesc doar pe cine merita.sunt mai multe motive dar va las pe voi sa continuati! spuneti si cate pisici aveti.eu am 2 si le iubesc forte mult!

8 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Buna bitsyboom111,
Spre deosebire de tine, eu am 4 pisici. Marea mea dragoste pentru pisici a aparut din clipa in care s-a intamplat un accident. Nu prea povestesc despre asta pentru ca iti va ocoli oarecum subiectul.
Imi plac pisicile pentru ca au un simt al demnitatii dezvoltat, pot sa isi poarte singure de grija, sunt frumoase, curate, stilate, se spala tot timpul, te linistesc asa cum ai zis si tu, stau intotdeauna langa tine daca esti bolnav sau trist, imi place facptul ca pisicile au rol terapeutic, ajutandu-te la eliminarea stresului si a supararilor, isi aleg din fiecare mancare ce e mai bun, se gudura, torc, imi place simtul lor matern fiind mame excelente. De exemplu pisica mea a adoptat 4 pui de la o alta pisica urmand ca in final sa ajunga la un fel de gradinita (anul trecut toate cele 3 mamici isi puneau puii intr-un loc si ii ingrijeau pe rand) - si nu, nu glumesc.
Un alt exemplu ar fi faptul ca pisica mea nu sta sa fie mangaiata de straini, fapt ce dovedeste ca pe ea o intereseaza dragostea pe care o ofer si nu orice "mangaieri" de la straini.
Cam atat imi vine in minte.
O seara placuta in continuare! Pa, pa

| davidstefan a răspuns:

Eu nu am pisica da sunt foarte interesaante gen ele te mangaie cu capul pentru ca te marcheaza ca pe un lucru al lor ...nue dragut?:X:X http://www.descopera.ro/......pre-pisici

| Aiicha a răspuns:

Imi plac pentru ca sunt pufoase si moi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt niste animale superbe si atunci cand te joci cu ele parca iti dispar toate grijile. Te relaxeaza foarte bine.

| paty00 a răspuns:

Iubesc mult pisicile pentru ca sunt independente si spre deosebire de caini nu vin la tine cand vrei tu ci cand vor ele. Sunt mult mai misterioase si gratioase decat alte animale si chiar pot fi o companie placuta

| Hiuga0 a răspuns:

Eu iubesc pisicile deoarece imi place blanita lor pufoasa felul in care toarce happy:X si cum spui si tu ca iubesc numa pe cine meria:* o fundita?happy

| Zac a răspuns:

Nu mi-au placut si nici nu o sa-mi placa! Am avut una de rasa si era lenesa si lasa mult par desi o pieptanam.

| carmeen06 a răspuns:

Eu nu suport pisicilelaughing