| hândel a întrebat:

De ce se obosesc pisicile sa sara gardul care mai e si-n deal, numai sa-si faca nevoile in nisipu' de pe terasa garajului meu? De ce nu-si fac nevoile la vecinu' care are mai mult nisip, si are si o piscina gonflabila cu apa in care s-ar putea spala dupa ce-si fac treaba!? Am gasit azi un handel de ma mir ce naiba o fi mancat de era asa negru si lung. Sunt impotriva agresiunii asupra animalelor, dar pisicilea astea o cauta cu lumanarea. feeling beat up

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creaza-i conditii, altfel tot acolo va merge, cumparati-i ceva de mancare sau lasati-i 10 lei pentru parizerlaughing

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fii bucuroasa ca vin pe propietatea ta si la nisipul tau deoarece prezenta lor in acea zona te fereste de prezenta soarecilor si a sobolanilor.

| xibalba a răspuns:

Pentru ca pisicile isi marcheaza teritoriul prin mirosul specific. Ele nu gandesc rational, cum gandeste omul, comportamentul lor e instinctual. Ele se iau dupa mirosul lor si retin unde au facut ultima oara, si acolo se duc si fac de fiecare data. Nu fac la vecinul, pentru ca nu e invatata acolo, teritoriul ei nu e acolo, nu`si recunoaste mirosul prin nisipul vecinului. Ele nu se obosesc sa sara gardul, pentru ca sunt foarte flexibile si le e usor. De spalat, se spala singure, nu au nevoie de apa.

| Haydee a răspuns:

Hey, hey, hey...sa nu le faci ceva rau te rog. Mie imi plac foarte mult pisicile si sunt animalele mele preferate. Te rog, gaseste alta solutie, oricum dupa un timp se vor plictisiwinking
Sau poti sa iei un caine dragut care sa sperie pisicilebig grin
(poti sa le si adoptihappy )

| Nemesis_9263 a răspuns:

Wow, tu chiar ai o problema serioasalaughing)Explica-le calm, poate asa vor intelege.Au si ele minte, ca doar nu sunt animalehee hee. Apropo, faza cu "negru si lung" e chiar scarboasalaughing

| crizantema a răspuns:

Ei haide... tu te plangi? Mie imi intra direct in casa, au vazut ca nu mai las geamul deschis...sar pe clanta usii si tot intra si culmea se baga tot dupa dulap de trebuie sa mai scot ca ele singure nu mai is in stare.Si le-am amenajat un loc special...am si caine si culmea! intra si el si se urca in pat! Deci daca gasesti solutie, sa n-o ti numai pentru tine...pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca pisicile sunt animale pretentioase. Deduc ca nisipul tau e mai bun. Cat priveste razbunarea, nu te-as sfatui. Vezi ca au 7 vieti si te vor bantui. Egiptenii ce ti-ar fi facut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aiureaaaaa, da`le focoh go on. laughinglaughing
Cum sa zici:"handel"? doamneelaughingrolling on the floor))))))))am ras 4 zilelaughinglaughing.