| AniPet a întrebat:

De la cine asi putea cumpara ori un pui de border collie(de preferat)ori un chow-chow ori un ciobanesc de berna sau alte rase asemanatoare in afara de caini nordici(husky, malamut, etc)la un pret acceptabil 100-200 euro sa-mi zica va rog.chiar imi doresc si traiesc langa o padure si cainele s-ar putea plimba in voie si am si mult spatiu ingradit.Sunt din suceava dar asi putea rezolva si daca sunteti din cluj ca am cunostinte care fac drumuri cluj-suceava, suceava-cluj

2 răspunsuri:
| Aida89 a răspuns:

Ai putea incerca pe site-urile de adoptie sau la adaposturile locale. Acolo gasesti atat caini de asa, cat si comunitari. Pana la urma ideea e sa ai un prieten de nadejde sanatos care sa iti apere proprietatea si sa iti infumuseteze viata. Daca nu gasesti acolo poti incerca pe clubul rasei respective. ex : Club Ciobanesc German Romania. Sincer ti-as recomanda collie sau un ciobanesc(german, belgian, carpatin etc). Mult noroc!

| Andreea_Popescu_1997 a răspuns:

Am eu collie de vanzare daca te mai intereseaza