| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot cumpara un panda rosu online sau magazine din Romania si cat costa?

Răspuns Câştigător
| paulpaul25 a răspuns:

Nu poti sa-ti cumperi asa ceva in mod legal. Conform legislatiei din Romania nu o sa poti detine legal o asemenea specie indiferent de conditiile pe care i le oferi.

13 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Salut,

Nu se poate să cumperi un panda roşu real. Este ilegal, este o specie pe cale de dispariţie, mai bine iei unul de pluş! Uite nişte detalii despre el :https://ro.wikipedia.org/wiki/Panda_ro%C8%99u

| Danzell a răspuns:

Din pacate v-a trebui sa te multumesti cu un panda rosu de plus

http://www.dol.ro/......70716.html

| anonim_4396 explică (pentru Danzell):

Eu vreau unul adevarat ca in poza de profil

| Danzell a răspuns (pentru anonim_4396):

Ghinion

| anonim_4396 explică (pentru Danzell):

Nu raspunde daca nu stii

| Danzell a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca esti troll sau complet ignorant. sper ca esti prima varianta

| EneCristian a răspuns:

Jucarie nu? chiar vrei animal de companie panda rosu? baga si tu vreo 4, 5 mii de euro pe un exemplar si un habitat si dupa ce primesti autorizatiile si iti sunt verificate adapostul si conditiile mai vorbim.

| anonim_4396 explică (pentru EneCristian):

Unul adevarat nu de jucarie

| anonim_4396 explică (pentru EneCristian):

Nu de jucarie unul adevarat

| anonim_4396 explică (pentru EneCristian):

Unul ca in poza mea de profil

| EneCristian a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.animalpedia.ro/ursul-panda-rosu/ Specie pe cale de disparitie deci nu ai cum sa cumperi nu te lasa nicio lege. Rezuma-te si tu la o pisica sau un caine.

| eudoareuu a răspuns:

Panda rosu este pe cale de disparitie, deci e imposibil sa iti cumperi unul. Iti recomand unul de plus.

Pa!

| Luiza995 a răspuns:

Nu știu exact dacă găsesti un panda rosu dar poți să incerci pe https://mallcopii.ro. Sigur găsesti in magazinele destinate copiilor.