| ilovehorses a întrebat:

De unde pot gasi informati despre toate animalele (pentru a deveni doctor veterinar)

3 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Pt a deveni medic veterinar trebuie sa faci Facultatea de Medicina Veterinara. Dureaza 6 ani si inveti tot ce trebuie sa stii despre boli si tratamente, anatomie, fiziologie, patologie, etc.
Informatiile mult prea generale de pe net nu te ajuta sa devii medic veterinar. Si in plus, fara studii si o diploma, nu au drept sa practici. Adica nu poti trata animale, nu poti opera, nu poti face injectii, etc. Iar daca practici fara sa ai dreptul (te inscrii la colegiul medicilor) faci inchisoare.

| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Nu devii doctor veterinar doar asa, stiind despre animale. Trebuie sa faci cursuri speciale.

| lory_8089 a răspuns:

Si eu vreau sa ma fac veterinara:X:Xhttp://www.lumea-animalutelor.com/c1-informatii-despre-animale uite aici un site:X